Mini Ňufinka

V tejto sekcii vám prinášame všetko, čo budete potrebovať vedieť pred začatím chovu ušatých plyšákov. Určite oceníte informácie typu, prečo sa rozhodnúť práve pre chov trpasličích králikov, kde kúpiť mláďatko a čo všetko budete na začiatok vášho spolunažívania potrebovať. Určite neprehliadnite článok o tom, aké papanie si pre vašich budúcich miláčikov prichystať. Želáme vám príjemné čítanie a veľa krásnych chvíľ strávených s ušiačikmi.

 

Čo tak zajačik?

Čo tak zajačik?

Poznáte to! Idete z nákupov, máte trochu času, tak prečo sa nezastaviť v chovprodukte? Nie- žeby chcel človek niečo kúpiť, ale zvieratká sú roztomilé, tak prečo si nezdvihnúť náladu? Túlate sa labyrintom chodbičiek, až narazíte na ohrádku plnú malých roztomilých ušatých guľôčok. Sú tak veľmi roztomilé, až sa im nedá odolať.

Viac…

Hopka mašla

Nákup ušiaka

I nastal deň s veľkým D! Nááákup ušiaka! Ideméé!! Počkať! Viete, kde a ako si najlepšie nového zajačika zaobstarať? Kúpiť zvieratko z chovproduktu alebo od chovateľa? Kúpiť jedného zaja alebo rovno dvoch? Koľko peňazí bude treba? Ako? Prečo? Kde? Na tieto otázky sa pokúsime odpovedať v nasledujúcom článku.

Viac…

Prvé dni s ušiakom

Prvé dni s ušiakom

Máte už do detailov premyslené, čo sa bude diať, keď ušiaka vybalíte zo škatule? A čo bude nasledovať potom? Ako budú vyzerať vaše prvé dni strávené s králikom? V tomto článku sa vám pokúsime poradiť, čo robiť a čo nerobiť pre to, aby vás zajačik začal čo najskôr považovať za veľkého zajaca a skamarátil sa s vami.

Viac…

Zajačie pohodlie

Zajačie pohodlie

K tomu, aby sa váš nový člen rodiny cítil výborne, by ste mu mali zabezpečiť pár nutných vecí a vhodné podmienky.

Viac…

Podstielka

Podstielka

K vytvoreniu optimálnych podmienok pre zajačika patrí aj výber vhodnej podstielky. Spočiatku ju možno budete používať v celej klietke, neskôr už len v záchodíku. V tomto článku vám predstavíme dostupné typy podstielok.

Viac…

Kŕmenie malých hladošov

Kŕmenie malých hladošov

Podobne ako ľudia, aj zajačiky majú maškrtné jazýčky. Avšak treba dávať pozor, čo im nakoniec naservírujete. Zlý výber môže mať za následok nesprávne trávenie a zdravotné problémy.

Viac…


Jeden komentár