Maxík granula

Z každého rožku trošku. Ako sa so zajačikmi zabaviť? Aké im dať hračky? Ktoré knižky o zajačikoch kúpiť? Ale bude to hlavne o našich ušiakoch, čo sme s nimi zažili a čo práve prežívajú.

 

Hračky

Hračky

Kto sa nudí, ten vystrája a znudený zajačik vám spravidla urobí z bytu kôlničku na drevo. Preto je dobré, aby mal králik vždy k dispozícii vhodné hračky, ktoré odpútajú jeho pozornosť, keď naňho práve nebudete mať čas. V nasledujúcom článku vám predstavíme celú plejádu zajačích hračiek, ktoré budeme hodnotiť na stupnici od jedna po desať, ako daná hračka naozaj funguje.

Literatúra

Literatúra

Zajky rady čítajú knihy zúbkami. Ale pre človeka sú knižky popri internete stále dobrým a komplexným zdrojom informácií, ale aj vhodným darčekom pre nadšeného začínajúceho chovateľa nezbedných ušiakov. My sme vo všeobecnosti veľkí milovníci kníh, a preto naše kroky viedli z chovproduktu priamo do kníhkupectva.

Viac…

Naši dvaja ušiaci

Naši ušiaci

Možno by ste sa radi niečo bližšie dozvedeli o ušiačikoch, ktorí nás inšpirovali k tvorbe tejto stránky. Naše spolunažívanie začalo asi ako u veľa rodín so zvieratkom – veľkou túžbou mať takéhoto živého plyšáka doma.

Viac…

Hopkina chorôbka

Hopkina chorôbka

Business model králikov ako druhu je jasný. Vyprodukovať za čo najkratší čas čo najviac jedincov a tým zvýšiť šancu na prežitie celého druhu. Z toho vyplýva, že príroda nie je ku králikom veľmi láskavá. Králik nemá ostré špicaté zuby, ostré pazúry ani jedovatý bodák. Jeho jedinou zbraňou sú rýchle nohy a útek. O tom, že väčšie straty v radoch králikov prírodu zvlášť neznepokojujú, hovorí aj stavba ich tela.

Hopkina chorôbka

Spolunažívanie a hierarchia u králikov

V prípade, že chováte dva a viac králikov, máte možnosť pozorovať ich vzájomné správanie sa a spôsob spolunažívania. Sú to veľmi spoločenské zvieratá a vo voľnej prírode žijú v kolóniách, avšak každý králik má vlastnú noru. Navzájom sa rady čistia a využívajú vzájomné teplo. Všeobecne platí, že zdomácnený zajačik, ktorý má kamaráta, je šťastnejší a spokojnejší.