Kliešte a kefa

Každé zdomácnené zvieratko potrebuje určitú dávku starostlivosti. U trpasličích králikov je to hlavne očkovanie, ktoré treba absolvovať s chlpáčmi aspoň raz do roka. U dlhosrstých plemien bude treba zajkovi občas vyčesať kožuch. V umelých podmienkach sa zajačikom nestíhajú obrusovať pazúriky, a preto sa pripravte aj na strihanie zajačích nechtov. Prečítajte si naše články ako inšpiráciu pre dobrú starostlivosť o vašich ušiakov.

 

Očkovací preukaz

Očkovanie

Každý chovateľ zajka na Slovensku a pravdepodobne aj v Čechách dôverne pozná nekonečné reči typu: „Kedy pôjde váš zajko na pekáč?“, „Ja mám najradšej zajačika na smotane.“ a podobné hlúposti. Niekedy ale ľudia povedia aj niečo, čo má istú informačnú hodnotu.

Viac…

Vanička na kúpanie

Kúpanie ušiaka

Keď sa človek dlhšiu dobu nekúpe, smrdí. No a tak podobne to funguje aj u zajačikov. Na rozdiel od človeka sa zajky čistia jazykom. Niekoľkokrát denne je možné pozorovať, ako si ušiak čistí labky, uši a celý kožúšok. V prípade, že by ste mali zajačikov dvoch, mohli by ste vidieť, ako si s čistením pomáhajú.

Viac…

Kastrácia

Kastrácia

Kastrácia? Kastrovať či nekastrovať? To je otázka. My sme sa snažili tomuto zákroku vyhýbať čo najdlhšie, ako sa dalo. Po príchode Maxíka do našej rodiny ale bolo jasné, že raz k tomu bude musieť prísť. Mať doma samičku a nekastrovaného samca nám totiž neprišlo ako dobrý nápad.

Viac…


Jeden komentár

  1. Ping from 2topping:

    1fundraising