Hopka a Ňufka v záchode

Po príchode do nového domova sa musí mladý ušiak čo to priučiť. Niektoré malé zajky nevedia piť z napájačky a drvivá väčšina juniorov ani len netuší, na čo by sa mal používať záchodík. Mnohí malí ušiaci si myslia, že veci, čo máte v byte, sú tam na obrusovanie ich zvedavých zúbkov. Aby ste mohli so svojím miláčikom spokojne nažívať, musí nejaký čas chodiť do školy, kde sa naučí všetko potrebné. Učiteľom budete vy. Stačí si naštudovať články v tejto sekcii a získate dobrý základ na začatie výuky. Cŕŕŕŕ!

 

Hopka v záchode

Učíme sa na záchodík

Zajačiky sa podobne ako mačičky, dokážu naučiť chodiť na rohový alebo väčší záchodík. Trvá im to o niečo dlhšie, ale s dávkou trpezlivosti a opakovaním tých istých postupov, sa aj váš ušiačik naučí, kde áno a kde nie.

Viac…

Napájačka

Tréning pitia z napájačky

Na podávanie vody pre zajačiky je najpraktickejšia napájačka. Vtedy máte istotu, že si ju zvieratká nezašpinia a nevylejú.

Viac…

Obhryzená stena

Obhrýzanie vecí netolerujeme

Medzi obľúbené činnosti zajačikov patrí obhrýzanie. Zajkovi sa prechádzka po izbe ani nebude rátať, ak nebude mať čo po ceste poriadne rozhrýzť. Hryzenie je pre králiky veľmi prirodzené, pretože si potrebujú neustále brúsiť zúbky, ktoré im počas celého života neustále dorastajú.

Viac…

Robíš zle

Robíš zle!

Zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, čo robí chlpatý cirkulár počas dňa, keď nie ste doma? Spinká, papá, obhrýza, na čo dočiahne. Je tu ale jedna činnosť, ktorá nemusí byť na prvý pohľad zrejmá. Zajac má totižto práve vtedy dostatok času premýšľať nad tým, ako sa po vypustení z klietky, pustí do činností, ktoré nie sú milé.

Zoznamovanie králikov

Zoznamovanie králikov

Zoznamovanie je komplikovaný a zložitý proces. Nie každý vám musí hneď padnúť do oka. Niekto je orechový, niekto zase makový. Niekomu trčí „to“ a niekomu zase prevísa „hento“. Tak ako u ľudí aj u zajačikov ide o proces dlhodobý a náročný. Niektoré huňáče sú kamarátmi prakticky okamžite, iné na to potrebujú čas a sú aj prípady, kedy sa z nich nestanú kamaráti nikdy.

Kľudný spánok

Kľudný spánok

Pokojný, zdravý a hlavne ničím nerušený spánok je dôležitý pre vás tak ako pre zajačiky. Niekedy sa ale stáva, že zajky majú na správnu dobu zahájenia večierky iný názor ako vy. Kým vy už o desiatej večer hrejete postel králiky len začínajú žúrovať.


Jeden komentár